» Materiały dla 18.12.2017

Brazil *1985* [720p] [BRRip] [x264] [AC3 2.0] [Mr.X] [Lektor PL]

  Dodane: 18-12-2017, 22:02
nanśrednia
 • Kategoria: Filmy / Filmy x264
 • Produkcja: Wielka Brytania
 • Gatunek: Dramat, Komedia, Sci-Fi
 • Reżyseria: Terry Gilliam
 • Scenariusz: Terry Gilliam, Tom Stoppard
 • Data premiery: 31 grudnia 1985 (Polska) 20 lutego 1985 (świat)
 • Czas trwania: 2 h 23 min
 • Rozmiar: 8,17 GB
Sam Lowry jest urzędnikiem w społeczeństwie przyszłości. Marzy o życiu, w którym mógłby oderwać się od technologii i biurokracji, i spędzić wieczność z kobietą swoich snów. Próbując naprawić błąd skutkujący niesłusznym aresztowaniem, Lowry spotyka kobietę z własnych marzeń, Jill Layton. W międzyczasie zostaje oskarżony o podłożenie bomby.

Tajemnice Haremów - Jerzy S. Łątka [PDF] [EPUB] [MOBI] [AZW3] [PL]

  Dodane: 18-12-2017, 21:58
nanśrednia
 • Kategoria: E-Book
 • Rozmiar: 7,10 MB
Harem był w każdym muzułmańskim domu, lecz jeden z nich — harem padyszacha w pałacu Topkapy — wywoływał najwięcej emocji. Pełna przepychu, wręcz baśniowego bogactwa, a zarazem okrutnie wyrafinowana rzeczywistość przez wieki podniecała wyobraźnię nie tylko Europejczyków. Najpiękniejsze dziewczęta, ich okaleczeni strażnicy-eunuchowie i jeden zdrowy mężczyzna — pan ich życia i śmierci, a zarazem władca potężnego imperium, żyli, podporządkowani okrutnym nieraz regułom namiętności i zbrodni.
Zapraszamy do fascynującej podróży po świecie haremów, a przede wszystkim po owianym legendami słynnym haremie władców Imperium Osmańskiego, w którym nie brakowało również branek z ziem Rzeczypospolitej. Przewodnikami w tej podróży będą zarówno dawni dziejopisarze i podróżnicy, jak i współcześni historycy.

Brazil *1985* [1080p] [BRRip] [x264] [AC3 2.0] [Mr.X] [Lektor PL]

  Dodane: 18-12-2017, 21:52
nanśrednia
 • Kategoria: Filmy / Filmy x264
 • Produkcja: Wielka Brytania
 • Gatunek: Dramat, Komedia, Sci-Fi
 • Reżyseria: Terry Gilliam
 • Scenariusz: Terry Gilliam, Tom Stoppard
 • Data premiery: 31 grudnia 1985 (Polska) 20 lutego 1985 (świat)
 • Czas trwania: 2 h 23 min
 • Rozmiar: 16,1 GB
Sam Lowry jest urzędnikiem w społeczeństwie przyszłości. Marzy o życiu, w którym mógłby oderwać się od technologii i biurokracji, i spędzić wieczność z kobietą swoich snów. Próbując naprawić błąd skutkujący niesłusznym aresztowaniem, Lowry spotyka kobietę z własnych marzeń, Jill Layton. W międzyczasie zostaje oskarżony o podłożenie bomby.

Henry Marsh - Po Pierwsze Nie Szkodzić [PDF] [EPUB] [MOBI] [PL]

  Dodane: 18-12-2017, 21:47
nanśrednia
 • Kategoria: E-Book
 • Rozmiar: 2,86 MB
Poruszająca opowieść lekarza, który na co dzień mierzy się z najcięższymi schorzeniami – chorobami mózgu. Światowy bestseller i jedna z najważniejszych książek 2015 roku według „New York Timesa”.
Oto niezwykła książka wybitnego brytyjskiego neurochirurga, do której materiału dostarczyło samo życie. Przeplatają się w niej historie pacjentów i lekarzy, spektakularne sukcesy w walce o życie chorych i dotkliwe porażki, refleksje na temat postępu i granic medycyny. Marsh szczerze opowiada zarówno o swoich największych osiągnięciach, jak i o zabiegach nieudanych, które na zawsze zostały mu w pamięci. Opisuje skrajne emocje jak radość i rozpacz, nadzieja i zniechęcenie. Wnikliwe obserwuje ludzkie postawy wobec choroby, snuje rozważania nad sensem życia i lekarskim powołaniem, przedstawia etyczne dylematy, z którymi codziennie musi mierzyć się każdy chirurg – wszystko to sprawia, że Po pierwsze, nie szkodzićto nie tylko wyjątkowo mądry i poruszający obraz pracy lekarza, ale też lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy pragną wykonywać swój zawód z pasją, oddaniem i odpowiedzialnością.

Nowy Jork. Przewodnik Niepraktyczny - Kamila Sławińska [PDF] [EPUB] [MOBI] [PL]

  Dodane: 18-12-2017, 21:38
nanśrednia
 • Kategoria: E-Book
 • Rozmiar: 25,9 MB
„Legenda Nowego Jorku oczarowuje nawet tych, którzy nigdy w nim nie byli”, pisze Kamila Sławińska. Nie inaczej: to Nowy Jork, a nie Chicago, jest częstym celem - może nawet jednym z najczęstszych - realnych i wymarzonych podróży młodych Polaków.
Kiedy pod koniec lat dziewięćdziesiątych autorka z jedną walizką znalazła się w tym niezwykłym mieście, miała o nim mgliste wyobrażenie. Dziś, po dziesięciu latach intensywnych wycieczek po Manhattanie, spokojnych spacerów po Central Parku, całodniowych wypraw do Soho, mówi, że chyba rozumie swoje miasto. Opisuje miejsca, które tworzą nastrój Nowego Jorku i etniczne enklawy emigrantów, opowiada o doświadczeniach emigrantki z prowincji Europy w wielkim mieście i powolnym stawaniu się nowojorczykiem. Udaje jej się to, co jest niemożliwe: całościowy opis nowojorskiego klimatu.

Podróżniczka - Elys Dayton [PDF] [EPUB] [MOBI] [AZW3] [PL]

  Dodane: 18-12-2017, 21:33
nanśrednia
 • Kategoria: E-Book
 • Rozmiar: 9,23 MB
Przeszłość jest blisko. I zamierza zniszczyć wszystkich.
Quin Kincaid jest Poszukiwaczką. To wielki honor i tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie. Ale to, czego się dowiedziała w noc swojej Przysięgi, zmieniło jej świat na zawsze.
Życie Quin zostało bowiem zbudowane na oszustwie. Tradycja Poszukiwaczy okazała się nie tyle szlachetna, ile brutalna i bezwzględna. Ojciec dziewczyny jest mordercą. Jej wuj – kłamcą. Jej matka – ofiarą. A chłopiec, którego kiedyś kochała, pogrążył się w zemście, mając na swojej liście także jej rodzinę.
Jednak Quin nie jest sama. Shinobu, jej najlepszy przyjaciół i ukochany, to teraz jedyna osoba, której może zaufać. Jedyna osoba, która chce poznać prawdę o Poszukiwaczach równie rozpaczliwie jak Quin.
Ale im głębiej będą grzebać w przeszłości, tym mroczniejsza będzie ich teraźniejszość. Wśród zaginionych dawno temu rodzin Poszukiwaczy i niebezpiecznych sojuszów czai się bowiem coś o wiele groźniejszego: złowrogi plan rozpoczęty wiele pokoleń temu, zdolny unicestwić tradycje Poszukiwaczy na zawsze.
Przeszłość jest blisko. I zamierza zniszczyć wszystkich.

Poszukiwaczka - Arwen Elys Dayton [PDF] [EPUB] [MOBI] [AZW3] [PL]

  Dodane: 18-12-2017, 21:26
nanśrednia
 • Kategoria: E-Book
 • Rozmiar: 8,66 MB
Bycie Poszukiwaczem to misja i służba ludzkości. To obrona słabszych i cierpiących oraz wielki honor dla rodziny. Tak myśli Quin Kincaid, która niebawem ma złożyć przysięgę włączającą ją do grona Poszukiwaczy. W dniu ceremonii Quin przekona się jednak, że nie wszystko jest takie, jakim się wydaje… Czy bycie Poszukiwaczem naprawdę oznacza obronę ludzkości przed złoczyńcami? Bańka mydlana, w której Quin dotychczas żyła, pęka, gdy okazuje się, że szkolono ją nie na obrończynię, ale zabójczynię… Jaką rolę w tej historii odegrają jej daleki kuzyn Shinobu i John, w którym nastolatka kiedyś się kochała? Jakie mroczne tajemnice skrywa jej ojciec Briac? Pytania się mnożą, a grono osób, którym można ufać, zmniejsza się w zatrważającym tempie.

Dalila - Jason Donald [PDF] [EPUB] [MOBI] [AZW3] [PL]

  Dodane: 18-12-2017, 21:15
nanśrednia
 • Kategoria: E-Book
 • Rozmiar: 7,34 MB
Poruszająca opowieść kobiety, która nie może odnaleźć swojego miejsca na świecie

Irene Dalila Mwathi to Kenijka z ciężkim bagażem doświadczeń. Kiedyś pragnęła zostać dziennikarką, teraz marzy jedynie o bezpieczeństwie. Musi uciec z ojczyzny, która ukazała jej najgorsze oblicze. Trafia do Londynu, gdzie w końcu planuje odnaleźć spokój. Zostaje zaatakowana przez ludzi, którym zapłaciła, aby ją ochraniali. Nie ma wyboru i całkiem sama musi wkroczyć w zupełnie obcy świat. Liczne, spotkania z prawnikami i doświadczenia z ośrodkami dla imigrantów są dla niej przejściem przez mękę. Kobieta uświadamia sobie, że musi zmierzyć się z czymś równie niebezpiecznym jak przemoc, której doświadczyła w Kenii.

Napisana z wdziękiem, wyczuciem i pasją opowieść prowokuje do myślenia i porusza niewygodny temat imigrantów w bardzo subtelny sposób. Ta historia jednej kobiety to zarazem opowieść naszych czasów oraz literackie dzieło o potężnej mocy rażenia ukazujące, w jaki sposób ludzie potrafią traktować kogoś słabszego i zdanego na łaskę innych. Dalila pozostawia czytelnika głęboko wstrząśniętego.

Boleśnie brutalny obraz tego, jak społeczeństwo traktuje osoby ubiegające się o azyl – opowieść, która ma niebywałe znaczenie w dzisiejszym świecie

– „Irish Tatler”

Ta konstrukcja wykracza poza zwyczajną książkę fabularną; jawi się raczej jako studium natury rozpaczy i pamięci

– „Guardian”

Kompletnie urzekająca książka. Dalila, wielopoziomowa opowieść o pozbawieniu kogoś bezpiecznego miejsca do życia jest aktualna, rezonująca w umysłach i sercach oraz wchodząca natychmiast do głowy.

– Jannice Galloway, bestsellerowa autorka angielska

Porzuć Swój Strach - Robert Małecki [PDF] [EPUB] [MOBI] [AZW3] [PL]

  Dodane: 18-12-2017, 21:10
nanśrednia
 • Kategoria: E-Book
 • Rozmiar: 14,0 MB
Marek Bener, dziennikarz i właściciel lokalnego tygodnika, podejmuje się odnalezienia zaginionej maturzystki. Znużony sierpniowym upałem odkrywa kolejne tajemnice rodziny Żelaznych, a im więcej wie, tym trudniej rozwikłać mu prostą z pozoru zagadkę. Przeżyje jednak wstrząs, kiedy okaże się, że dziewczyna może mieć coś, co przed laty należało do jego zaginionej żony. Nowy trop przeczołga go przez podziemia hazardu i zmusi do spojrzenia w przeszłość. To w jej cieniu kryją się najgorsze koszmary. Pytanie tylko, czy porzuci swój strach i znajdzie w sobie dość siły, by się z nimi zmierzyć.

Anonim - Bourbon Kid (tom: 1) - Księga Bez Tytułu [PDF] [EPUB] [MOBI] [PL]

  Dodane: 18-12-2017, 21:05
nanśrednia
 • Kategoria: E-Book
 • Rozmiar: 3,21 MB
„Ci, którzy przeczytają tę książkę, mogą nigdy więcej nie ujrzeć światła dziennego...” - ostrzega autor w szalonej powieści sensacyj no-przygodowej, łączącej thriller, horror, czarną komedię i... bardzo soczysty język. W obskurnym barze w Santa Mondega spotykają si ę m.in.: dwaj mnisi, kobieta wybudzona ze śpiączki, para zakochanych, morderca przebrany za Presleya i super zabijaka Bourbon Kid. Wszyscy chcą zdobyć „Oko Księżyca” - magiczny kamień, który zniszczy świat, jeśli posiądzie go Władca Ciemności. Ale kto nim jest?! Mistrzowski pastisz powieści akcji, z drugim dnem dla wszystkich miłośników pop-kultury.